Ujetá ruka

29. června 2017 v 23:27 | Keavy |  Činohra
Už je to relativně dávno, ale nevadí. Ano, ano, zase, opět, jsem se vydala do divadla. Tentokrát si u toho člověk ani nemohl myslet, že se jedná o něco starého, co v divadle nešikovně přetransformovali v něco ukrutně moderního a sofistikovaného, tvářilo se to totiž soudobě úplně vším. Takže jsem se nechala zlákat.

-Vypůjčeno z webu kulturniportal.czPříběh vypráví o drsném kovbojovi, kterému zlí trampové v útlém věku ujeli ruku vlakem, poté mu s ní zamávali na rozloučenou a odešli. A tento nebožák se svoji ruku marně snaží najít. Jednoho dne se takhle setká s párem, který mu chce nějakou tu ladnou tlapinku podstrčit... a vlastně tady se dostáváme na začátek příběhu. Asi nebudu dál nic vyprávět, ono tam toho děje pak zase tolik nebylo.
Jak už z nastínění děje vyplývá, jedná se černou a místy tak trošičku možná až ne úplně korektní komedii, kdo tedy tomuhle žánru moc neholduje, radši by si měl z repertoáru vybrat něco jiného. Kdo však může černý humor, který s dělá legraci prakticky ze všech aktuálních věcí (jako třeba drogy nebo rasová nesnášenlivost), tomu by se tato hra mohla líbit. Obzvláště scéna, kdy se po telefno řešilo, proč sakra maminka v důchodu leze na nějaký strom, když z toho stejně má jenom pád na zem a vyvrtnutý kotník, mi přivodila nepříjemně familiérní pocit, který vyústil v to, že mi málem tekly slzy smíchu proudem.

Sice jsem se smála prakticky celou dobu, telefonní rozhovor s maminkou však znám i z vlastních zkušeností tak moc dobře, že jsem tuto část brala jako vyvrcholení celého představení.
-Vypůjčeno z webu super.cz

Herecké výkony byly velmi příjemné, obzvlášť Ondřej Sokol v roli Tobyho neměl chybu, ale to bych asi zase křivdila těm ostatním, kteří byli úžasní též.
V závěru bych tedy už jen zreplikovala, že ten, kdo na černé komedie není, tady asi nenajde moc zalíbení. Kdo však holduje drsnému humoru, mohl by se zde najít. Popravdě, já se tu docela našla.

Hodnocení: ****
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama