Soumrak na Západě

26. června 2017 v 19:09 | Keavy
Vzpomínám si, jak jsem se jednoho krásného dne bavila s kamarádem o literární tvorbě, neb jsem se jej snažila uprosit k autorskému čtení v naší čajovně. Odmítl s tím, že jeho tvorba je velmi depresivní. Pak lidé začali z nouze přesvědčovat mě. Když jsem namítla, že nemám nic napsaného, řekli, že to nevadí, že něco napíšu. A tak jsem vzala čajový lístek, svoji špatnou náladu, jako mustr si vzala kamarádovy depresivní básničky a představa bizoní lebky, teplý letní větřík a roztrhaný a poničený lapač snů se objevil tak nějak sám od sebe. A pak ta představa pokračovala dál a dál, až z toho vznikl výsledek. A byla to jen náhoda. Proti indiánům totiž jinak vůbec nic nemám. Čestné skautské.
Vlahý deštík omýval vybělenou bizoní lebku smutně hledící na sever. Velké kapky jí z očí kanuly jako slzy a dopadaly do havraních vlasů smočených v krvi. Zamžený pohled jejich majitele, ochable ležícího v trávě, se bezcílně potuloval mezi mraky, jako by hledal největší poklady světa, snad lásku, štěstí, nebo odpuštění.
Za co vlastně? Nemohl přeci za to, že přišli. Vstoupili mu náhle do života s těmi podivnými zvyky a způsoby - a především ruku v ruce s nepřátelstvím.
Každé ráno se budil s hrůzou, že se objeví. Ty modré uniformy vídal ve svých nočních můrách pořád dokola a každé ráno se budil s představou vypálené vesnice. Až do teď se však nic nestalo, a tak začal doufat, že vše bude už navždy v pořádku. A pak, jednoho dne, napochodovali v plné zbroji a zničili vše, co jim přišlo do cesty. Přelili se přes pláň jako velká voda a po nich zbyla jen spoušť.
Zpřelámané tyče stanů trčely do vzduchu jako prsty natahující se po záchranném stéblu, letní vánek povlával na nich pověšenými cáry jako fábory.
Nebyl si jistý, kdo všechno přežil. Neměl však tolik síly, aby se podíval. Otočit byť jen hlavu bylo tak namáhavé… Dokázal jen sledovat zbytky mlžného oparu svíjejícího se nad krajinou podobně jako kouř dýmky, která by se tentokrát zcela jistě minula účinkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LM LM | E-mail | Web | 29. června 2017 v 22:33 | Reagovat

Krásny opis!!! :O

2 Keavy Keavy | E-mail | Web | 29. června 2017 v 22:48 | Reagovat

[1]: Děkuju moc, tohle je vlastně už dost archívní článek, budou mu čerstvě nějaké tři roky, za pár dní :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama