Bitva u Lipan 2017

10. června 2017 v 10:40 | Keavy |  Patnáctka
Už je to dlouho, jakože vááážně dlouho, co jsem nic nenapsala. A to je vážně o čem... začnu tím prvním, co mě napadá a to je krátká recenze na historickou akci. Přesněji rekonstrukci bitvy u Lipan.
Ano, ano, kromě období třicetileté války totiž rekonstruuji i první polovinu panáctého století - tedy všem jistě dobře známé období husitských válek.

Na tuhle bitvu jsem se těšila už jen z jednoduchého důvodu: bude teplo, vystačím si s jednoduchým lněným kirtle. Žádné okrasné vlněné šaty na to, nic není třeba (já totiž žádné okrasné vlněné šaty nemám, jenom něco velkého tmavě zeleného, co jsem po dlouhém přemítání přejmenovala na zimník, takže vlastně jsem momentálně bezšatá chudinka).
A tak jsem si v den odjezdu nabalila apartní žluté lněné šatečky čerstvě doupravené a došité, apartní slaměný klobouček a neapartní zbytek, který se ale těmi výše zmíněnými věcmi snadno zakryl.
Na začátek musím něco zmínit. Len prý chladí. Houby chladí. Byla jsem pečená jak kuře hned dopoledne, ještě než nějaká bitva vůbec začala, takže odpoledne jsem byla líná a lucetkovala v táboře, namísto toho, abych se šla podívat, jak slavně vyhráváme nad Tábority. (Ano, vyhráli jsme! Akorát já to prolucetkovala v táboře. I když hlášení průběhu bitvy dolehlo až ke mně.)
Kromě vedra to byla maličká akcička s maličkým ležením a prakticky žádnými trhy, což mi bylo líto, ale co se dá dělat. Kousek od nás se utábořila jiná spřátelená skupina, která si postavila ohniště, večer vytáhla hudební nástroje a začala hrát, moc se nepilo a vlastně celkově to byla taková poklidná akce. Druhý den dorazili ještě hříšníci, co se nevybodli na učení o den dřív jako my ostatní a v plném počtu to bylo samozřejmě ještě příjemnější.
Bohužel, bylo horko, což to celé trošku kazilo, ale co se dá dělat, že...

PS. pořád přemýšlím, že k těmhle recenzím začnu dávat nějaké fotky, ale ještě jsem se k tomu stoprocentně nedokopala. Začnu! Slibuju!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LM LM | E-mail | Web | 16. června 2017 v 19:28 | Reagovat

Akurát som ti chcela napísať, že by to chcela nejaké fotky pre lepšiu predstavu a v tom kuknem na P.S. :D
Fotky by boli určite super nápad;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama