Mysterium času

8. dubna 2017 v 21:45 | Keavy |  Balet
Další baletní putování bylo do vinohradského divadla na Mysterium času v podání Pražského komorního baletu. Tedy, dohromady se jednalo o tři jednotlivá krátká představení.


Vypůjčeno z webu Pražského komorního baletu.Začínalo se choreografií Teď^2. Podle všeho to je balet, který se snaží tvářit jako moderna, aneb laik žasne a znalec se diví. Já žasla a líbilo se mi to, nějaký strašný kříženec baletu a moderny mi vyhovuje. Tančili to dva tanečníci a že se jednalo o abstraktní a subjektivní představení, to je asi všem jasné. My se shodli, že jsme v tom nejvíc viděli seberealizaci a hledání sebe sama. A líbila se mi hudba.


Vypůjčeno z webu kdykde.cz

Dále následovala groteska na téma Havran - ještě před tím se četla celá báseň, což se mně, jakožto milovnici nezvalovského přebásnění, moc nezamlouvalo, protože tohle samozřejmě Nezval nebyl... Každopádně následná groteska byla milá a uvolňující a vážně jsem se bavila. Ale o čem to bylo, to neprozradím. Možná snad to, že o Poovi a havranu. Nebo, havranech.

Vypůjčeno z webu tanecniaktuality.cz

Nu a na závěr zlatý hřeb večera - mysterium času samo. Tohle pro mě byl trochu oříšek. Všude, kam jsem se podívala, jsem viděla hodiny. Bylo to tajemné. Ale ani hudba ani choreografie mě zase tolik nezaujaly. Moc moderní na mě... na stranu druhou, kamarádka to hodnotila jako to nejlepší, co se za večer ukázalo...

Vypůjčeno z webu tanecniaktuality.cz

Hodnocení: ****
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama