Malý princ

8. dubna 2017 v 21:43 | Keavy |  Laterna Magika
Jednou z věcí, o které jsem chtěla napsat, je Malý princ. Zatím jen z Laterny Magiky, o knize sem třeba napíšu něco později... a o filmu také, až ho uvidím.

Vypůjčeno z webu Národního divadla

Je to už dlouhá doba, co jsem na představení byla, na stranu druhou, za tu dobu mi všechno v hlavě hezky uleželo.
Kritiky jsou na Malého prince dost zlé. Smutné je, že jsem vlastně se vším souhlasila.
Ano, bylo to nepřehldné. Tatínek, který se na to koukal se mnou, se ztrácel velmi. Já, protože znám knihu nazpaměť, jsem nit neztratila ani jednou, ale je docela možné, že i někteří, kteří ji nemají přečtenou i pozpátku, ale třeba jenom jednou, dvakrát, také můžou klopýtnout.
Nelíbil se mi had. Byl to holohlavý rockerský týpek v něčem připomínající Kamila Střihavku, který zpíval. Zpíval. A zakončil představení opravdu zle.
Malý princ pořád brečel. To mě také iritovalo. Potom mě iritoval další z herců, který hrál... vlastně cokoliv, co bylo potřeba, přes krále až po baobab. Celé vystoupení dle mého nebylo pro děti a on na mě působil stylem "Hraj to infantilně, aby se to dětem líbilo." Děti z toho vypadaly rozjásaně, já se plácala do čela.
Výsledek by tedy byl - nebylo to pro děti, protože to vytvořili moc temné, moc rozvleklé a patetické a děj z toho nebyl zrovna srozumitelný. Pro dospělé mi to zase připadalo místy až moc infantilní. Lidé, kteří nečetli knihu, představení asi celkově moc nepochopili...
Ale na mě zapůsobila Laterna, protože jsem tam byla úplně poprvé, a ve chvíli, kdy se francouzsky ozvalo "Prosím pěkně, nakresli mi beránka..." šla jsem do kolen, ať byl zbytek jak chce patetický a chaotický...

Hodnocení: ***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama