Jak jsem se seznámila s contemporary...

8. dubna 2017 v 21:45 | Keavy |  Tanec
Uznávám, na jedné lekci contemporary už jsem byla. Taky jsem už byla na tribalovém semináři, který hrdě nesl název "Contemporary fusion". Ale ze své vlastní zkušenosti moc dobře vím, že to rozhodně nestačí, obzvláště ne na to, abych se nazývala něčím jiným, než začátečníkem.
Musím se přiznat, že jsem dlouhou dobu contemporary moc nemusela a má dodneška jediná lekce ten názor nijak zvlášť nezměnila - ale jak se poslední dobou rojí moderní balety, říkala jsem si - proč to nezkusit znovu? Na baletění jsem přeci jen trochu přestárlá a contemporary se dá do tribalu zapracovat mnohem líp. Navíc se pokouším tančit jazz, tak to přece nemůže být zase tak moc něco jiného, ne? Taky jsem se podívala na styl tančení vedoucího semináře a kupodivu se mi to dost zalíbilo, takže jsem už o moc víc neváhala.


Celé dopoledne jsem přemýšlela, jak to asi bude vypadat - contemporary je přece hrozně o ohebnosti, že? To tam budu jak strašná lamička, protože si ve stoje nestrčím nohu za hlavu, úspěchu s názvem provaz se zatím taky jenom blížím... a placka? No tak to vůbec. Ale ne, je to přece pro začátečníky, nikdo tam po mě takové věci nebude chtít, nebo ano...?
Tyhle obavy se rozplynuly v první chvíli, kdy se tam nějaké slečny začaly zkušeně protahovat a já zjistila, že jsem asi ohebnější než ony. Tak to mě uklidnilo. Záhy jsem však objevila jiný problém.
Ten problém byl, že přestože byl seminář určen pro začátečníky a mírně pokročilé, většinová úroveň byla spíš středně pokročilí, čas od času mírně. Myslím, že jsem tam byla jediný začátečník, nebo jsem se tak aspoň cítila. Takže samozřejmě, že to všechno na mě bylo dost rychlé a při mojí špatné pohybové paměti jsem se ztratila v první půli choreografie a už jsem se nenašla.
Na stranu druhou, technika byla úžasná, Filip (vedoucí) nejenom uměl tancovat, ale někdy jsem v jeho pohybech úplně viděla capoeiru, nebo jiné bojové umění - zkrátka a dobře, jeho styl mi strašně moc vyhovoval, i když já v tom nemohla vypadat už z podstaty tak pěkně, protože zatímco on má byť hubenou, stále spíš atletičtější mohutnější postavu, zatímco já, když začnu tancovat, připomíná to tanec kostlivců.
Také mě překvapilo, jak moc volná ta technika je - žádné "ruku takhle, ne, takhle... říkám že takhle...", i kdyžnám vysvětloval, že contemporary není o objímání stromů, mně osobně to tak po lekcích baletu tedy přišlo.

Bohužel se musím přiznat, že ačkoliv se mi tenhle seminář vážně hodně líbil, zatím to můj názor na contemporary tolik nezměnilo... jenom mě to navnadilo na to, že možná budu zkoušet dál. A jestli sem zase Filip přijede, určitě se mu na seminář dostavím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama