Drákula

8. dubna 2017 v 21:44 | Keavy |  Muzikál
Dracula se stal mým úplně prvním navštíveným muzikálem a odhaduji, že také na nějakou dobu tím posledním. Ani tak ne proto, že by byl nějak moc špatný, ale prostě protože se necítím jako muzikálový typ...

V první řadě, kdo by očekával děj klasického Drákuly... tak ať si radši přečte knihu. Tohle nemá s tím originálním Drákulou společného nic kromě hlavní postavy, respektive s tím, že hlavní postava se jmenuje stejně a je to upír.Protože mám Drákulu velmi ráda, ze začátku jsem měla neskutečný problém to skousnout a i když se mi to povedlo, stále vnímám někteé postavy jako naprosto zbytečné.
Celý děj by se dal pak jednoduše sfouknout větou "Žil (později už nežil), Drákula a tohle je o jeho záletech". Alespoň převážně takhle jsem celý děj vnímala já.
Hudebně to bylo... populární. Byť byly písničky hezké a spoustu z nich jsem už znala předem, nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že jsem se prostě dostala jinam, než bych doopravdy chtěla a fakt, že to všechno ještě ke všemu zpívali do mikrofonu (předpokládám, protože to všude řvalo na plné pecky z reprobeden a ještě ke všemu se daly rozeznat občasné nádechy...), se mi nezamlouval ještě o stupeň víc.

Předehra se mi upřímně líbila ze všech hudebních výstupů asi nejvíc...
Vypůjčeno z kanálu Vojtěcha Adamčíka

Na stranu druhou, kostýmy i scéna vypadaly moc pěkně, na to si nemůžu stěžovat. Obzvláště vysouvací část uprostřed, do které se obvykle vecpalo všechno potřebné, zajišťovala dynamické proměny celé scény. Líbily se mi i taneční vsuvky, především krvinek, u kterých, s jistým smutkem, musím poznamenat, že mi celé představení udržely na jakž takž nějaké úrovni.
Všechno to ještě bylo podtrženo karlínským divadlem, které od tohoto okamžiku nemám ráda, protože je takové... takové... no, prostě se mi tam nelíbilo a nemohla jsem si pomoct.
S odstupem však nemůžu říct, že by to bylo nějaké špatné, ale subjektivního názoru, týkajícího se faktu, že příště půjdu radši znovu na Carmen nebo Jakobína do ND, se prostě nezdržím...

Hodnocení: ****

A z celého představení se mi nejvíce líbily krvinky, tedy tanečníci. Asi jsem tím baletem až moc nasáklá...
Vypůjčeno z webu Revue.idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama